1989 DEVRESİ YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ
1989 DEVRESİ YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ

     Kıymetli Devre Arkadaşlarım;

     Dayanışma, arkadaşlık, dostluk ve aidiyet duygularının sosyal toplumun en önemli olgularından olduğu bilinci ile sivil/askeri lise ve harp okulları yıllarından başlayan birlikteliğimiz son dönemlerde daha çok önem ve anlam kazanmış, hatta yaş aldıkça özlemini duyduğumuz bir hal almıştır. Uzun yıllara dayanan bu birlikteliğimiz zaman içerisinde bize  “BİZ OLMANIN GÜCÜ ve ÖNEMİ”ni çok iyi öğretmiştir.

     Derneğimiz kurulduğu günden bugüne kadar, gerçekleştirdiği birçok faaliyet ile arkadaşlarımızın, ailelerinin ve geride bıraktıklarının; acılarına, üzüntülerine, mutluluk ve sevinçlerine bir nebze de olsa ortak olmaya çalışmış, bu zamana kadar eksikliğini hissettiğimiz sosyal dayanışmanın güzel örneklerini göstermiş ve göstermeye de gayret etmektedir.

     Son yıllarda yaşadığımız pandemi ve deprem felaketleri birbirimize ne kadar çok  ihtiyacımız olacağı gerçeğini tüm çıplaklığı ile ortaya koymuştur. İşte tam da bunun için, önümüzdeki dönemde, birbirimize, yakınlarımıza ve sevdiklerimize daha yakın olmak, daha fazla sarılmak ve hepsinden önemlisi her alanda birlik ve beraberliğimizi artırmak zorundayız.

     Yeni yönetim kurulu olarak, yegâne hedefimiz; yaygın ve etkili bir iletişim yoluyla, 1989 Devresinin tüm mensupları arasındaki birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu, en üst düzeye çıkarmaktır. Bu hedefe ulaşma yolunda atacağımız her adımda hukuksallık, kurumsallık ve şeffaflık ise ana ilkelerimiz olacaktır.    

     Sizlerden gelecek istek ve öneriler, müteakip faaliyetlerimizi planlamada en önemli rehberimiz olacaktır.

     Sağlıklı, mutlu, umut dolu bir geleceği hep beraber karşılayalım, yarınlara bir ve beraber olmanın gücüyle ulaşalım...

     Selam, sevgi ve saygılarımla...